HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hareket algılı sensörler sayesinde, tacize hassas bölgeleri rahatlıkla güven altına alırsınız.
– Taciz anında, sistemin telefon arayabilme özelliği sayesinde, hatlı veya mobil telefonunuzdan haberdar edilirsiniz.
– Sistem sabotaja karşı hassas olduğu için, enerjisini kesme,sistem aletlerini bozma gibi tacizlerle bertaraf edilemez.
– Sistemi, merkezi gözlem merkezlerine abone edip 24 saat dışarıdan takip ve kontrolünü sağlar,hatta emniyet kuvvetlerinin müdahalesini kolaylaştırırsınız.

Gerçekten satın almayı düşünüyormuşsunuz ve eviniz için hangi tip doğru olduğunu sizinle görüştükten sonra biz karar verelim mi?

Hareket algılama ve sensörler sayesinde kırıttık   bölgeleri rahatlıkla güven altına alırsınız.
– Taciz anında, sistemin telefon arayabilme özelliği sayesinde, hatlı ,mobil  veya internet üzerinden   mobil uygulamanızda veya telefonla haberdar edilirsiniz.
– Sistem sabotaja karşı hassas olduğu için, enerjisini kesme, sistem aletlerini bozma gibi tacizlerle bertaraf edilemez.
– Sistemi, merkezi gözlem merkezlerine abone edip 24 saat dışarıdan takip ve kontrolünü sağlar,hatta emniyet kuvvetleri tarafında oluşabilcek durumlarda  itfaiye, polis, jandarma, ambulans, vb birimleri arayarak bilgi veri olay anında hangi birime ihtiyaç varsa zamanında olay yerlerine gelirler.

Kırmızı yanıp sönen ışıklı küçük kutular, Türkiye çapında kentsel sokaklarda ortak bir özellik haline geldi. Ancak, bir hırsız alarmı  eviniz için en iyi tip hangisidir birliktek kara verebiliriz.

Satın almadan önce, gerçek risklerinizle ilgili düşünceli bir bakış açın. Ev hırsızlıklarının sayısı uzun yıllar keskin bir düşüş sergiliyor. Genel olarak, yıl% 15 düşüşle  evlerin en az risk altında olduğu ülerde çok büyük farklılıklar göstermektedir.

Devam etmeye karar verirseniz, en iyi ilk temasınız, seçeneklerinizi açıklayacak ve size saygın yerel tedarikçileri nasıl bulacağınızı söyleyecek olan yerel polis suçları azaltma görevlisinizdir. Çoğu polis gücü, aynı zamanda, web sitelerinde ev güvenliği konusunda yararlı rehberlik de sağlamaktadır.

Evinizi korumak için en iyi yaklaşım hakkında tavsiye aldığınız her nereye bakarsanız, en iyi korumanın fiziksel güvenliğin makul derecede sağlam olmasını sağlamak olduğunu göreceksiniz.

En çok risk altındaki haneler, düşük güvenlikli evler, düşük doluluk seviyesine sahip evler veya işgalcinin genç olduğu yerler (yalnız ebeveynler ve çocuklar).

Birçok hırsız kilitli veya açık bir pencere veya kapıdan giriş yapıyor. İnanç, profesyonel bir hırsızın evinizi hedef aldığı olabilir – gerçekte – suçun oportünist olduğu muhtemelen amatör değildir.

Hırsız alarmları ve diğer elektronik güvenlik önlemleri etkili bir caydırıcılık sağlayacaktır, ancak uygun fiziki güvenliği yerine – değil – birlikte kullanmalıdır.

Bazı ipuçları:

  • Evde olsan bile kapıları ve pencereleri kilitleyin.
  • İlgili İngiliz Standardına göre – tüm dış kapılardaki kilit noktaları kaliteli kullanın.
  • Windows kilitlere veya iğnelere takılmalıdır. Birincil kilitlerin çoğu – veranda kapıları gibi – kolayca yenilebilir.
  • Kapıya zincir veya sürgü takın – hatta geniş açılı görüntüleyici tercih edin – böylece kapıyı açmadan önce kimin olduğunu kontrol edebilirsiniz.
  • Evinizin çevresine güvenlik aydınlatması iyi bir caydırıcı olabilir. Bunlar, hareket dedektörleri tarafından tepki verecek şekilde ayarlanabilir (açılır). Eklenti hareket dedektörleri, montajın bir parçası olarak takılı olmayan mevcut ışıklara eklenebilir.
  • Evde belirli bir süre boşsa, iç aydınlatmalardaki zamanlayıcılar iyi bir caydırıcı olabilir. Radyoları açmak için zamanlayıcılar ayarlanmış veya TV de birilerinin evde olduğu görüntüsünü verebilir.
  • Mülkiyet ağaçlar ve çalılar tarafından görünüşünden gizlenmemelidir. Bunlar, davetsiz misafirlerin mülke erişebilmesi için saklanma yeri oluşturabilir.
  • Değerli eşyalar benzersiz bir tanımlayıcıyla (örneğin, ehliyet veya doğum tarihi gibi size özel bir numara) işaretlenmeli veya kazınmalıdır. Polis, eşyayı kurtarırsa, sahibinin kimliği belirlenmelidir.
  • Şüpheli etkinliği Polise bildirin.
  • Hırsız alarmı çan kutuları görünür olmalıdır. Bunlar değerli caydırıcıdırlar ve davetsiz misafirlerin binaya girmekten veya binaya geldiğinden daha sesli bir uyarı sağlarlar.

Evinizi korumak için kullanılabilen bir dizi elektronik güvenlik sistemi var – çanlara özel sistemlerden tamamen izlenen sistemlere ve CCTV’ye. Seçtiğiniz sistemin türü, bütçenize ve korumak istediğiniz değerli eşyaların niteliğine bağlıdır.

SSAIB gibi bir organ tarafından sertifikalandırılmış bir şirket tarafından takılmış bir hırsız alarmınız varsa, sigorta şirketleri sık sık içerik sigortası bedelinde bir indirim teklif edecektir.

En yaygın hırsız alarm tipi, adından da anlaşılacağı gibi harekete geçirildiğinde dahili ve harici bir alarm çalacak geleneksel bir “çan” sistemidir. Gürültü kirliliği kanunlarına göre, daha önce yetkili bir kullanıcı tarafından susturulamadığı sürece 20 dakika sonra kapanmalıdır.

İYİ BİR SİTEM KURULUMU İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ…

Kullandığımız markalar.

DSC

PARADOX

CROW

NEUTRON

WİSETECH

LİFE SOS